Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Parafia św. Mikołaja w Międzyrzecu

Utworzony przez parafianin, 23 marca 2009 r. o 17:59
Gość napisał:
Moze mi ktos wyjasni dlaczego w palmową niedzielę swięci sie palmy tylko na dwoch mszach. Tak sie sklada ze nie moglem byc na zadnej z nich bo były jedna po drugiej??? To w kazdej parafii jest taki dziwny zwyczaj??????????!!
Proboszcza zapytaj a nie na forum zadajesz pytanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kszychu napisał:
Proboszcza zapytaj a nie na forum zadajesz pytanie.
Słuszna uwaga. Ale jemu o odpowiedź wcale nie chodzi. To zwykły ateista, który tylko niezgody między ludźmi szuka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
CZŁEKU ALEŚ SE NIERÓWNA WALKĘ WYMYŚLIŁ NIE DOSĆ ŻE GRZECHY PONIESIESZ DO SPRZEDANIA TO JESZCZE IMIE I NAZWISKO ? SAM SIE PODPISZ ŻEBY NIE TRZEBA BYŁO NICZEGO NAPRAWIAĆ, NIE BYŁOBY FORUM JAK NIC NIKOMU NIE POTRZEBA BY BYŁO WYTYKAĆ TO PO CO KTOŚ BY GĘBE STRZEPIŁ A JAK SIĘ NIE PODOBA TO I TAMTO TO TRZEBA KRYTYKOWAĆ DOSĆ ŚREDNIOWIECZA I PAŃSZCZYZNY !!!!!!!
Nic nie trzeba naprawiać, a zwykli maruderzy jakich na stronie forum dziennika wschodniego nie brakuje, nawet na dzisiejsze pięknie świecące słońce potrafią narzkać. Obywatelu (bo pewnie takie określenie lepiej Ci pasuje niż parafianin czy katolik) spójrz z optymizmem na świat i swoje otoczenie. Zobaczysz wtedy, że nie jest tak źle jak Ci się wydaje. A w chwilach zwątpienia polecam Pismo Św. za lekturę. Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Ateista" i wiedział, że na dwóch mszach święcili palmy! Ale z Was "ciemnogród", jeżeli tylko katolik ma jakiekolwiek wątpliwości od razu jest "ateistą". Jak czytam takie opinie "katolików" zastanawiam się po co chodzą do kościoła? Czyżby oglądać stroje innych "katolików" ew. obgadać sąsiadów, bo tylko takie wnioski się nasuwają. Waszym zdaniem katolik nie może mieć wątpliwości? Forum chyba jest od tego żeby rozmawiać, a nie się wzajemnie obrażać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krytyczna napisał:
"Ateista" i wiedział, że na dwóch mszach święcili palmy! Ale z Was "ciemnogród", jeżeli tylko katolik ma jakiekolwiek wątpliwości od razu jest "ateistą". Jak czytam takie opinie "katolików" zastanawiam się po co chodzą do kościoła? Czyżby oglądać stroje innych "katolików" ew. obgadać sąsiadów, bo tylko takie wnioski się nasuwają. Waszym zdaniem katolik nie może mieć wątpliwości? Forum chyba jest od tego żeby rozmawiać, a nie się wzajemnie obrażać.
Katolik zawsze może miec wątpliwości! Ale przecież są dostępne adresy strony, skrzynki parafialnej i u źródła należy pytac! Międzyrzec Podlaski, Parafia Św. Mikołaja 21-560 Międzyrzec Podlaski ul. Łukowska 6 www: http://www.mikolaj.miedzyrzec.pl e-mail: kancelaria@mikolaj.miedzyrzec.pl Proboszcz: ks. kan. Józef Brzozowski, tel. 083-371-66-89, e-mail: birke@op.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Katolik zawsze ma wątpliwości!! http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3200124
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://wiadomosci.wp.pl/kat,95834,title,Gr...ml?ticaid=17cd6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krytyczna napisał:
"Ateista" i wiedział, że na dwóch mszach święcili palmy! Ale z Was "ciemnogród", jeżeli tylko katolik ma jakiekolwiek wątpliwości od razu jest "ateistą". Jak czytam takie opinie "katolików" zastanawiam się po co chodzą do kościoła? Czyżby oglądać stroje innych "katolików" ew. obgadać sąsiadów, bo tylko takie wnioski się nasuwają. Waszym zdaniem katolik nie może mieć wątpliwości? Forum chyba jest od tego żeby rozmawiać, a nie się wzajemnie obrażać.
Żebyś wiedział. Niejeden ateista wiele więcej wie o wierze chrześcijańskiej i o Bogu niż katolik. Oni ateistami się nie urodzili. W większości przypadków to błąd rodziców w wychowaniu, a może i ich świadoma decyzja. W każdym razie wejdź proszę na stronę np. kosciol.pl, katolik.pl, gdzie są fora, na których ludzie zadają pytania dotyczące wiary, a których z pewnych powodów nie chcą zadawać osobiście. Jest tam wielu ateistów, którzy zresztą się z tym nie kryją, ale wyciągając z kontekstu pojedyńcze zdania zawarte w Biblii próbują skierować pytającego w niewłaściwym kierunku. Podobnie jest z równie często spotykanymi w naszym otoczeniu Świadkami Jehowy. Oni są bardzo dobrze zorientowani w naszej wierze, bo ich zadaniem jest pzeciągnięcie nas na swoją stronę. Nie dziw się więc skąd ta czy inna osoba posądzana o ateizm wie tak błahą sprawę, jak godziny mszy w parafii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,95834,title,Gr...ml?ticaid=17cd6
Czy Ty wiesz czyją wypowiedź przytaczasz? I to ma być argument? Feministka wypowiada się na temat kościoła. Gratuluję Ci gościu jasnego spojrzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O co walczą feministki? O równouprawnienie kobiet. Ich projekt złożony w sejmie zakłada wyrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Ale one nie chcą obniżyć wieku mężczyzn, a podnieść wiek kobiet. I tak oto kobiety za ich sprawą mogą doczekać się (albo i nie biorąc pod uwagę średnią życia) emerytury w wieku 65 lat! Ale to dopiero początek, bo ich celem jest równouprawnienie także w zawodach. I oto również drogie panie czeka Was praca w kopalnianych przodkach, przy piecach hutniczych i walcowniach. Ja jestem normalnym facetem i chcę aby moja żona była nadal normalną kobietą - przede wszystkim delikatną i kobiecą, a nie robolem w kopalni. Więc proszę nie przytaczać mi tu wypowiedzi wykolejeńców. Lepiej posłuchajcie Cejrowskiego - katolika, który nie wstydzi się swojej wiary i publicznie wyśmiewa wszelkie zboczenia z feministkami na czele.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Witamy ks. Proboszcza na forum. Mówienie prawdy nie jest jątrzeniem, prawda światła się nie boi, tylko grzech i występek chcą się ukrywać w cieniu kancelarii i gabinetów. Ks. Proboszcz ma ambonę w kościele a my forum. Teraz moje przemyślenia i propozycja rozwiązania problemów: za porządek na cmentarzu przykościelnym odpowiada p. kościelny Krzymowski jak widać jest zbyt zajęty rozliczeniami podatkowymi by należycie wywiązywać się ze swych obowiązków, jak to mówi pismo "dwóm panom służyć nie można". Najwyższy czas coś z tym zrobić.
I tu się mylisz , drogi Gościu, nie jestem księdzem. Skoro odwołujesz sie do ewangelicznych zasad, to bądź konsekwentny. W Piśmie Św. napisano, ze jeśli widzisz błąd brata, idź i poucz go na osobności. Jeśli to nie pomoże, ukaż jego błędy wobec całej wspólnoty. Tak więc wracamy do punktu wyjścia- jeśli chcesz służyć Jednemu Panu- udaj się do kancelarii parafialnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co wam ksiądz? Wybierajcie księdza jak burmistrza!!! Wtedy będzie lepiej!!! Po co wam jakieś bierzmowania i jakieś msze, macie przecież telewizję. Można nagra coś i puścic do obiadu. Najlepiej to do kościoła nie chodzic bo i po co Bóg jest przecież wszędzie. Wy jak się dobrze postaracie to go i na wódeczkę do swoich domków zaprosicie. Wypędzic księdza ha! ha! ha!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja naprawde chcialem wiedziec dlaczego swieci sie tylko podczas 2 mszy i czy tak jest w kazdym kosciele. Wydaje mi sie to nieco dziwne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
I tu się mylisz , drogi Gościu, nie jestem księdzem. Skoro odwołujesz sie do ewangelicznych zasad, to bądź konsekwentny. W Piśmie Św. napisano, ze jeśli widzisz błąd brata, idź i poucz go na osobności. Jeśli to nie pomoże, ukaż jego błędy wobec całej wspólnoty. Tak więc wracamy do punktu wyjścia- jeśli chcesz służyć Jednemu Panu- udaj się do kancelarii parafialnej.
Czyżby p.kościelny pracował pierwszy miesiąc że nie wie co robić powinien, może ręce ma tak delikatne że boi się odcisków od miotły, albo brzydzi się pracą fizyczną. Czyżby nie otrzymywał za to wynagrodzenia, oczy też ma w porządku, okularów ani szkieł kontaktowych nie nosi. Czyli pozostaje zwykłe cwaniactwo i szukanie jeleni którzy zrobią robotę za niego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Podpisz się imieniem i nazwiskiem, podaj swój adres i zamieść swoje zdjęcie. Wtedy będziesz mógł porównać forum do ambony.
Tego to może wymagać odemnie tylko "kszychu" , a nie ty gościu. Do kościoła to ty się chyba nie na przykrzaż, niektóre treści głoszone nie przystoją ani miejscu ani osobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ja naprawde chcialem wiedziec dlaczego swieci sie tylko podczas 2 mszy i czy tak jest w kazdym kosciele. Wydaje mi sie to nieco dziwne
Drugi raz zadajesz to pytanie, czym podkarmiasz tylko forumowe trolle. Jeśli naprawdę Cię to interesuje dlaczego nie podpytasz proboszcza lub któregoś z wikariuszy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kszychu napisał:
Drugi raz zadajesz to pytanie, czym podkarmiasz tylko forumowe trolle. Jeśli naprawdę Cię to interesuje dlaczego nie podpytasz proboszcza lub któregoś z wikariuszy?
Rozwiń bardziej swą wypowiedź, chętnie podyskutuję na ten temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Moze mi ktos wyjasni dlaczego w palmową niedzielę swięci sie palmy tylko na dwoch mszach. Tak sie sklada ze nie moglem byc na zadnej z nich bo były jedna po drugiej??? To w kazdej parafii jest taki dziwny zwyczaj??????????!!
Żeby nie przedłużać każdej mszy, bo jak byłoby to na wszystkich, to powiedziałbyś wtedy: "Dlaczego nie ma poświęcenia na jednej? Jakbym chciał być na poświeceniu i oglądać te palmy to poszedłbym na tamtą właśnie godzinę. Zamiast raz dwa skończyć mszę to się ją niepotrzebnie przedłuża."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
parafianin napisał:
widziałem, ptaka co własne gniazdo kalał. nie trzeba daleko szukać, co zrobili z ks. Jarkiem? Czyżby zyskał za dużą sympatię parafian? przez tak krótki czas, tak wiele rzeczy zrobił.. więc nam Go zabrali
Ks.proboszczu powiec prawde na temat ks.Jarka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KS. jAREK MIAL PROBLEMY ZE SWOJA osoba dlatego musial odejsc, tez wydawal mi sie fajny i taki religijny. Jednak pozory myla. Popieram w tym wypadku natychmiastowa akcje proboszcza!! W kosciele tak powinno byc jak jest ktos chory to na leczenie !! a nie przenoszenie do innej parafii czy diecezji!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 38

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...